Počasie

Najteplejšie mesiace sú júl - september, kedy priemerné maxima dosahujú 91°F (33°C), zatiaľ čo 80°F (27°C) je maximom od apríla do júna. Zimy sú miernejšie, príjemný priemer je 74°F (23°C).
 

Church Street Station

Toto zariadenie ožilo po útlme vďaka návštevníkov zábavných parkov, ktorý takto opäť vstupujú do sveta fantázie. Church Street Station Historic Train Depot bolo prvou stanicou v Orlande a hlavnou stanicou siete južnej Floridy. Dnes tu chŕlia zábavu Rosie O'Grady's, The Cheyenne Saloon, The Orchid Garden a Phineas Phogg's, zatiaľ čo Lili Marlene's, Cracker Seafood Bar a The Cheyenne Barbecue ponúkajú jedne z najleších jedál v meste. Deti nebudú chcieť o domácu zmrzlinu a sladkosti z Bumby Gift Shop. Church Street Station Exchange je trojposchodovým potešením pre lovcov suvenírov a maličkosti.
 

Mrzutosť v zábavnom parku

V Orlande je toľko možností, ako stráviť svoj čas, že dobré sa na chvíľku zastaviť a dopredu si všetko naplánovať. Tu je niekoľko kľúčových rád:
- Nesnažte sa napchať príliš veľa činností do jedného dňa.
- Keď máte malé deti, prenajmite si sedačku na kolieskach, alebo sa skoro vráťte.
- Pripravte sa na rady pred jazdami, hlavne v letnej sezóne.
- Dajte deťom klobúčiky, aby sa nespálili alebo nedostali úpal.
- Ušetrite si čas tým, že si vyberiete jazdy, ktoré chcete absolvovať, a medzi nimi urobte zmysluplnú prechádzku.
- Nestojte dlhé hodiny v radoch, robte prestávky a deti si všetko viacej užijú.
- Pozor - každý park je pre dieťa kráľovstvom sladkostí a darčekov. Musíte deťom niečo kúpiť.
 

Fakty o Disney

- Pomenovaný po Walterovi Eliasovi Disneymu, ktorý sníval o takom parku.
- Otvorený v októbri 1971.
- Celková plocha je 11088 ha (27400 akrov).
- Epcot bol otvorený v októbri 1982.
- Disney MGM Studios boli otvorené roku 1989.
- Blízkymi atrakciami sú: Discovery Island, River County a Typhoon Lagoon.
- Výber z minimálne 7 hotelov, víl a apartmánov dnu v parku.
- Je tu cez 60 reštaurácií (22 dnu v areáli parku)
 

Údaje o golfe

- 132 golfových ihrísk v dosahu 45 minútovej jazdy zo stredu Orlanda.
- Bývajú tu golfové hviezdy, napr. Nick Price, Lee Janzen, Payne Stewart,...
- Miestne ihriská navrhovali Arnold Palmer, Jack Nicklasu,...
- Walt Disney World Resort ukrýva za bránami 6 golfových ihrísk.
- Svetový pohár v golfe sa roku 1993 konal v Lake Nona, roku 1991 v Grant Cypress.
- Prehliadky PGA zahrňujú Walt Disney World - Oldsmobile Classic a Bay Hill Invitational. Prehliadky LPGA zahrňujú turnaj šampiónov Chrysler a HealthSouth Classic.
 

Nákupy

Vášniví zákazníci pozor - v Orlande je kopa obchodov:
- Altamonte Hall, Osceola Mall, Orlando Fashion Square a Seminol Town Center.
- Blez Factory Outlet - viac než 160 obchodných výrobcov
- Mercado Mediterranean Shopping Village
- Park Avenue - luxusné butiky vo Winter Park
- Zábavné parky - široká škála tovaru na predaj
- Letisko - predaj suvenírov na poslednú chvíľu
 

Do divočiny

Rezervácie na Floride sa delia na štátne parky (State Parks) a národné parky (National Parks). Štát sa stará o vyhliadkové časti a historické pamiatky, zatiaľ čo národné parky sú skôr ekologicky dôležitými oblasťami. Veľa ciest, či sú na hodinovú prechádzku alebo na niekoľko dní, týmito rezerváciami prechádzajú. Chodecká mamutia cesta meria 1300 míľ (2092 km) a prebieha celým štátom. Spýtajte sa správcov parkov na podrobnosti o cestách. V niektorých oblastiach potrebujete povolenie, ktoré je zadarmo, alebo stojí 1-2 doláre.
 

Rybárčenie

Kraj Lake je pomenovaný podľa jeho 1440 jazier(Lakes). Veľa ľudí do tejto oblasti mieri za tichom a kľudom po šialenstve v Orlande. Rybárčenie je príjemnou relaxáciou, vo vodách sa skrýva asi 115 druhov. Okáň Americký je oficiálnou sladkovodnou rybou Floridy. Pokiaľ je vám viac než 16 rokov, potrebujete v určitých častiach zeme rybársky, alebo rybársky lístok. Podrobnosti o miestnych predpisoch vám podá Florida Game and Fresh Water Fish Commission, tel.: (904) 488 - 1960 alebo 488 - 2975.
 

Každoročné udalosti v Orlande

Január - Florida Citrus Festival a veľtrh kraja Polk (Polk County Fair)
Február - Silver Spurs Rodeo, koná sa v Kissimmee od roku 1944
Marec - Štvordňový Kissimmee Bluegrass Music Festival
Apríl - Týždeň aviatiky v meste Polk
Máj - Každoročný festival umenia pod otvoreným nebom v Lakeland
Jún - Každý druhý rok sa koná medzinárodný veľtrh orchideí (International Orchid Fair)
Október - Florida Horse and Agriculture Festival, Ocala
November - Chrisanthemum Festival, Cypress Gardens
December - Florida Citrus Sailfest na Lake Monroe.
Polovica Decembra - Very Merry Christmas Parade, Magic Kingdom vo Walt Disney World
 

Jazda na koni

Ocala má povesť dostihového centra od doby, kedy miestne plemeno zvané Needles prekvapivo vyhralo Kentucky Derby. Dnes je v tejto oblasti 400 fariem a z nich veľa príjima návštevníkov. Pokiaľ chcete navštíviť farmu a potešiť sa zvlnenými pahorkami a zelenou krajinou, choďte na juhozápad do Ocaly a po Route 200 smerom na Holder. Najväčšia dostihová dráha na Floride je Gulfstream Park medzi Miami a Fort Lauderdale, kde sa vždy v marci jazdí Florida Derby o 500 000 dolárov.
 

Orlando


   Mesto Orlando je asi 120 rokov staré a do roku 1875 bolo iba predsunutou vojenskou hliadkou.
   Má sa za to, že mesto sa volá po Orlando Reevesovi, vojakovi, ktorého roku 1835 zabil behom hliadky indiánsky šíp. Ranému osídleniu dominovalo poľnohospodárstvo vďaka celoročnému slnečnému svitu, teplému podnebiu a ústrednej polohe oblasti v rámci štátu. Asi po 40 rokoch začali vznikať prvé firmy a mesto rozkvitlo v dnešnú úspešnú metropolu.
   Príčinou, ktorá privádza toľko ľudí do tejto oblasti, je Micky Mouse a celých 13 miliónov ľudí, ktorí navštívia každoročne mesto, nemajú iní cieľ než prať sa v lunaparkoch. Na Orlando International Airport pristáva mnoho priamych liniek z Európy, jak pravidelných, tak chartrových letov.
   Je skoro šokom, keď človek zistí, že Disney okupuje celé územie, tak vážny je vplyv tohoto malého myšiaka. Avšak okrem zábavných parkoch ponúka mesto i iné zaujímavé ciele. O priaznivcov športu je tu dobre postarané. Hráči golfu nájdu 130 golfových ihrísk v okruhu 45 minút jazdy autom v okruhu mesta (viac než 100 ihrísk je potom na predmestiach Orlanda). Ihriská navrhoval Joe Lee, Tom Fazio a Robert Trent Jones. Ďalší, ako napríklad Nick Price, Payne Steward, Gary Player a Arnold Palmer, majú v tomto meste, kde prebiehajú najmenej štyri veľké turnaje do roka, svoje domy. Je tu viac než 800 tenisových kurtov a diváci si môžu vybrať medzi basketbalistami z Orlando Magic, hráčmi amerického Futbalu Orlando Predatoros a hokejistami Oralo Solar Bears.
  
Charles Hosmer Morse Museum of American Art (múzeum amerického umenia)
   Toto múzeum vystavuje pravdepodobne najväčšiu zbierku farebného skla a lámp od Louisa Tiffanyho a tiež maľby a nábytok, hlavne z 19. a počiatku 20. storočia. Celé múzeum sa roku 1996 presťahovalo do Winter Park na Park Avenue 455 kvôli viacej než dvojnásobnému výstavnému priestoru. Park Avenue je jednou z hlavných obchodných ulíc Orlanda s módnymi kaviarňami a špecializovanými obchodmi. Celý Winter Park je známý ako noblesná obchodná oblasť s drahými butikmi a umeleckými galériami.
  
Cornell Fine Arts Museum (múzeum výtvarného umenia)
   Múzeum sa nachádza na Holt Avenue, je súčasťou campusu Rollins College a hostí najväčšiu zbierku európskeho a amerického umenia na strednej Floride.
  
Harry P. Leu Botanical Gardens (botanická záhrada)
   Milovníkov prírody poteší iste i táto záhrada, na N Forest Avenue 1730. Bola založená pred viac než 100 rokmi na 23 akroch (9 ha) mestských pozemkov. Táto malebná záhrada skrýva najväčšiu geometrickú ružovú záhradu na Floride. Je tu tiež skleník s orchideami, úžasná zbierka kamélií, ktoré kvetú od jesene do jari, mohutné staré dubu a veľké kvetinové hodiny.
  
Orlando Museum of Art (múzeum umenia)
   Toto múzeum stojí na North Mills Avenue 2416 v Loch Haven Park a má stálu expozíciu práci z 19. a 20. storočia, predmety starých Máyov a rozkošnú výchovnú expozíciu pre deti.
  

Späť

Walt Disney World


   Walt Disney World je skoro mestom samo o sebe, obklopené parkami Magic Kingdom, Epcot a Disney - MGM Studios a rozprestretý pri jazere Lake Buena Vista na juhozápad od stredu Orlanda. Dá sa tu stráviť celá dovolenka uprostred rozsiahleho komplexu zahrňujúceho množstvo hotelov, cez 60 reštaurácii, nákupné strediská a najmenej 5 golfových ihrísk plus jazerá so zariadením pre vodné športy.
  
Magic Kingdom (kúzelné kráľovstvo)
   Pre veľa ľudí tento park predstavuje Walt Disney World a je prvou zastávkou každej návštevy. O otváracej dobe sa informujte na telefóne (407) 824 - 4321. Kúzelný Cinderella Castle (Popoluškin zámok) leží v srdci Magic Kingdom, ktorého šesť častí sa rozkladá okolo ako lúče kolesa. Main Street USA so starobylými obchodmi a reštauráciami vás dovedie k hlavnému vchodu do zámku a je tiež miestom každodennej Parade (prehliadky) v 15:00 hodín.
   Adventureland (zem dobrodružstva) skrýva kuriózny Swiss Family Treehouse (dom švajčiarskej rodiny v strome), sladké melódie Enchanted Tiki Birds (čarovných vtáčikov Tiki), kuriaci Jungle Cruise (koráb džungle) a Pirates of the Caribbean (karibských pirátov). Trochu naberiete tempo až vo Frontierland, kde sa stretnete s prvou jazdou, pri ktorej tuhne krv v žilách - najdlhší vodný pád na svete so Splash Mouitan - i o trochu kratší Big Thunder Moutain Railroad (horskú dráhu veľkého hromu) a Tom Sawyer Island. Liberty Square ponúka pohľad na americké dejiny. Prejdite sa parníkom, navštívte zaujímavú Hall of Presidents (Sieň prezidentov) a hrôzostrašný Haunted Maison (strašidelný dom) plný pavučín, prízrakov a jačiacich zvukov.
   Fantasyland je obľúbený u malých návštevníkov, pretože ponúka Petra Pana, Dumba, Mad Hatter's Tea (čajový večierok bláznivého klobučníka) a jazdy na kolotoči Snow White, rovnako ako bábiku spievajúcu It's Small World.
   V Mickey's Toontown Fair nájdete Mickeyho i jeho priateľov zo sveta komiksov prenesených do reálu. Prejdite sa po Walk of Fame (cestička slávy), kde spúšťate hlasy rôznych postavičiek došliapnutím na kamene.
   Starší návštevníci nebudú chcieť vynechať Tomorrowland (zem zajtrajška) a tamojšiu najvýznamnejšiu atrakciu Space Moutain, znervozňujúcu horskú dráhu vedúcu tmou, nervózny návštevníci môžu dať prednosť Grand Prix Raceway alebo Alien Encounter.
  
Epcot
   Prečo jazdiť k oceánu, keď vám ho v Epcote priblížia uprostred pevniny? Jednou z najnovších tunajších atrakcií je program Drive-Quest (potápačská výprava) expozícia The Living Seas, kde môžu návštevníci stráviť 40 minút medzi 65 druhmi morských živočíchov chovaných vo veľkých nádržiach so slanou vodou.
   Future World (svet budúcnosti) ponúka vedomosti i zábavu vďaka cestovaniu vesmírom, ľudskému zdraviu a kondícii, zatiaľ čo The Lands ponúkajú prírodní opak k The Living Seas. 40 akrová (16 ha) World Showcase (vitrína sveta) vás zavedie do 11 rôznych zemí sveta od frenetického filmu O Canada ! po kľud Paríža na počiatku 20. storočia.
  
Disney - MGM Studios
   Toto fungujúce filmové pracovisko ponúka pohľad do zákulisia a prehliadky inšpirované filmami ako Hviezdne vojny. Indiana Jones ožíva vďaka smelému kaskadérovi a starý hit Sunset Boulevard robí česť legende minulosti.

Späť

Okolie Disney


  
Mistery Fun House a Starbase Omega
   15 sál zaplnených prekvapeniami, vzrušujúcimi laserovými hrami a miniatúrnym golfovým ihriskom s 18 jamkami (Major Boulevard 5676 - otvorené denne od 10:00 do 22:00)
  
Universal Studios
   Orlando nie je len extravagantný komplex Walta Disneyho. Žiadna návšteva by nebola úplná, keby ste nevyskúšali parádne show, prechádzky a vzrušenie Universal Studios, i keď toto zariadenie je určené skôr starším deťom a dospelým. Štúdia na Universal Studios Plaza 1000 otvárajú denne o 9:00 hodín.
   Nedávno otvorená prehliadka Terminátor 2 : Battle Accross Time (bitka v čase) je označená ako prvá štvorrozmerná interaktívna atrakcia na svete. Ale nenechajte si ujsť Ghostbusters, Kongfrontation, Eartquake, Jaws alebo Back to the Future, z ktorých každá zaručene spôsobí potenie dlaní, jakot a búšenie srdca. Kľudnejšie prehliadky sú E.T. Adventrure (Dobrodružstva E.T. mimozemšťana) a Fieval's Playland. Štúdia ležia na ulici International Drive naďaleko Sea World. Spoločosť sa rozhodla v roku 1998 otvoriť druhý park, Island of Adventure (ostrov dobrodružstva), vrátane veľkej Entertaiment zone (zábavnej zóny) s komplexom 16 kín, ktoré pojmú neuveriteľných 5000 návštevníkov. Súčasťou komplexu budú ineraktívne reštaurácie a bary prevádzkované slávnymi športovcami.
  
Wet'n Wild Orlando
   Tento zábavný park sa nachádza na ulici International Drive číslo 6200. Medzi dlhý zoznam svojich atrakcií pridal dych zastavajúcu horskú dráhu. Pokiaľ si chcete trochu rozpumpovať adrenalín musíte prejsť spád z výšky 6. poschodia dolu do tunelu, pri ktorom sa zastavuje dych. V mieste sú i vodné kĺzačky, vodné dráhy, pomaly tečúce rieky a bazény, v ktorých sa môžu deti akéhokoľvek veku radostne brúzdať celé hodiny. Je otvorené celý rok, ale otváracia doba sa mení podľa ročného obdobia.
  
Ripley's Believe It or Not ! Museum (múzeum "Verte neverte !")
   Toto trochu bizarné múzeum je zvláštnou atrakciou, ktorú by ste mali navštíviť. Nachádza na ulici International Drive v podivnej budove, ktorá vyzerá, že za chvíľku spadne a poskytuje výstrednú zábavu za celkom malý peniaz (otvorené denne 10:00 - 23:00 hodín).
  
Sea World (Svet mora)
   Sea World bol založený v roku 1973 a je na ulici Harbor Drive. Ponúka ohromujúci Wild Arctic (Divokú arktídu), ktorá spojuje prelet nad mrazivým severom a blízke stretnutie s faunou vrátane polárnych medveďov. Ďalšími atrakciami parku sú Caribbean Tide Pool (karibský príliv a odliv), Pacific Point Preserve a Terrors of the deep (kruté hlbiny). Otvorené v zime 9:00 až 19:00, na jar a na jeseň 9:00 až 20:00 a v lete 9:00 až 23:00.
  
Atrakcie nočného života
   Zábava večer je rovnako pestrá ako zábavné parky. Podniky spolu súperia a stále sa snažia prekonať jeden druhého. Snažia sa rozšíriť fantastickú príchuť Orlanda počnúc Aloha ! Polynesian Luau v Sea World, kde sú turisti bleskurýchle prenesený na Havai, po Sleuths Mystery Dinner Show na ulici Republic Drive 7508 so 6 detektívnymi záhadami za večer, ktoré silne stimulujú konverzáci pri jedle. Capone's Dinner'n'Show na West Highway 192 číslo 4740 v Kissimmee uvádza muzikál z Chicaga z rokov prohibície.

Späť

Okolie Orlanda


   Nechávajúc za chrbtom ligotavé ilúzie Orlanda, zisťujete, že stredná Florida má niekoľko nedotknutých oblastí, ktoré pravdepodobne vyzerajú rovnako ako pred 500 rokmi, keď Európania objavili Ameriku.
   Na východ neďaleko mesta Christmas leží Tosohatchee State Reserve (rezervácia) s povesťou jedného z najtajomnejších miest v kraji. Návštevníci môžu po parku chodiť voľne pozdĺž 40 míľ (65 km) dlhej Florida Trail (cesta). Behom loveckej sezóny musíte nosiť jasne oranžovú výstražnú vestu a je dobré volať, aby správcovia parku vedeli, že prichádzate. Na východ od Orlanda je umelá mokrina - Orlando Wilderness Park ( prírodný park). Tu sa dajú výborne pozorovať vtáky, ale behom loveckej sezóny od 1. októbra do 29. januára je zatvorené.
   Na sever od Orlanda idete okolo Maitland. Navštívte obľúbené Art Center (centrum umenia), ktoré propaguje amerických umelcov a umenie v príťažlivom objekte. Viktoriánske obdobie vládne v Historic Waterhouse Residence and Carpentry Shop Museums (historické vodné sídlo a múzeum truhlárstva), zbudované roku 1884 a udržujúce si viktoriánskeho ducha dodnes. Rovnako zaujímavé je Maitland Historical Museum a Telephone Museum.
   Nostalgia je hlavným tónom Sanfordu, kde pláva parník Grand Romance po rieke St Johns River s až 350 obedujúcimi hosťami na palube.
  
Kraj Lake
   Ďalej na severozápad odo Orlanda sa v Apopka rieka Wekiwa River vlieva do St Johns River a tu sa nachádza Wekiwa Springs State Park. Nespočetné prítoky napájajúce rieku vytvárajú vinikajúce trasy pre kánoe. Na obzore sa na vrchole útesu nad jazerom Lake Dora rozkladá rovnako pôvabne ako na pohľadnici maličká dedinka v Mount Dora. Veľa roztomilých domčekov so záplavou kvetín v oknách dnes slúžia ako umelecké galérie a zvodné obchody so starožitnosťami, pripomínajúce skôr Nove Anglicko než Floridu. Renninger's Twin Markets (trhy) konané tu každý víkend priťahujú až 500 obchodníkov so starožitnosťami.
   Jazero Lake Dora leží v srdci kraja Lake, ktorý svoje meno (jazerný kraj) získal vďaka hojnosti vody. Kanál, jeden z najkrásnejších na svete, spojuje Lake Dora a Eustis a dá sa tu spočinúť pri ceste loďou.
   Viacej na sever v kraji Marion sa mení krajina typickej floridskej roviny na vlnité zelené pahorky.
   Prosperujúce farmy sú plné dobytka a plnokrvných závodných koňov. Niektoré zo 400 fariem majú dni otvorených dverí, kedy si návštevníci môžu prehliadnuť vybavenie a pozorovať výcvik.
  
Ocala
   V Ocale nezabudnite navštíviť National Forest s borovicami rastúcimi v piesku a Silver Springs je jedno z najstarších zaujímavosti a najväčšie prírodné pramenisko na svete. V Springs je možné vidieť aligátorov, korytnačky a okúňa amerického. Zvezte sa na člne so skleneným dnom - voda je tu tak čistá, že je vidieť až do hĺbky 80 stôp (24 m). Alebo sa prejdite po safari alebo po džungli v džípe. Deťom sa budú páčiť Wild Waters vedľa parku, kde je bazén s vlnobitím, kĺzačky a vodné delá. Otváraciu dobu vám povedia na telefóne (904) 236 - 2121 alebo (800) 274 - 7458.
   350 akrový (142 ha) Ocala National Forest ukrýva viac než 100 míľ (160 km) konských ciest a 65 míľ (105 km) Florida National Scenic Trail (vyhliadkové cesty). Jedným z najkrásnejších spôsobov poznania parku je pomalá plavba v kánoe alebo pohľad z konského sedla. Môžete sa tu tiež potápať alebo pozorovať akvalung.
   Medzi zaujímavosťami Ocaly je tiež The Appleton Museum of Art (múzeum umenia) s pravidelne obmeňovanými výstavami starožitností starých až 5000 rokov. Tu môžete obdivovať rané Rembrantove lepty, Rodinovho "Mysliteľa" (uliateho z pôvodnej formy), turecké modlitebné koberčeky, drevené tibetské sedlo a japonské sošky (otvorené utorok - sobota od 10:00 do 16:30, nedeľa od 13:00 do 17:00).
   Zreteľne z 20. storočia pochádzajúca budova Don Garlits Museum of Drag Racing (múzeum akceleračných motoristických pretekov) poskytuje zbierku veteránov i slávne "swamp rec" (mokraďové krysy - zvláštne akceleračné vozidlá (otvorené denne 9:00 až 17:30 okrem 25. decembra).
  
Clermont
   Clermont leží západne od Orlanda a skrýva fascinujúci House of Presidents Wax Museum (múzeum voskových figurín prezidentov). Figuríny začínajú Georgom Washngtonom a končia Billom Clintonom. Je tu tiež stredisko floridskej produkcie vína a krajina je posiata vinohradmi. Vďaka pomoci a rade neďalekej University of Florida tu vinári vyrábajú veľmi chutné vína. Lakeridge Winnery and Vineyards je otvorený vrejnosti na ochutnanie a prehliadku. Ďalšou významnou plodinou z okolia Clermontu sú cintrusy a z Florida Cintrus Tower na Highway 27 sa môžete pokochať pohľadom na celý región.
  
Kissimmee
   Oblasť Kissimmee - St Cloud, ľahko dosiahnuteľná autom z Orlanda, ponúka veľa rôznych zaujímavosti, niektoré bizarné ako Tupperware World Headquaters, ktoré sa snaží navrátiť šarm starých časov. Dôraz sa tu kladie na kovbojov, rodea a prírodu skôr než na Mickey Mousea, ale hotely radi poukazujú na to, že sa odtiaľ dá skvelo skúmať Walt Disney World, ktorý je len pár míľ severnejšie.
   Kissimmee je ešte trošku bližšie k Walt Disney World, lebo leží na severozápadnom cípe jazera Lake Tohopekaliga, zatiaľ čo St Cloth leží len pár kilometrov východne od južného brehu East Lake Tohopekaliga.
   Keď zamierite na juh od Orlanda pozdĺž S Orange Blossom Trail, stojí za to zastaviť na Gatorland a s mrazivým pocitom uzrieť viac než 5000 prehistoricky vyzerajúcich aligátorov a krokodílov. Park ponúka denne napínavé predstavenia ako napríklad Gator Jumparoo (skoky aligátorov), Gator Wrestling (boj aligátorov) a Snakes Alive (živé hady) a je tu reštaurácia, kde si môžete dať aligátorie rebierko (otvorené od 9:00 do súmraku). Pokiaľ vám nie sú hady odporné, navštívte tiež Reptile World sempertarium (svet plazov) v St Clouth, kde sa návštevníci môžu plazov dotýkať a vidieť výrobu jedov a protijedov, čo z tohoto zariadenia robí svetového odborníka na plazy.
   Priateľskejšie nájdete v Green Meadows Petting Fun, ktorá ponúka dvojhodinovú prehliadku 300 zvierat na farme. Mladší návštevníci sa nemusia báť a môžu sa ich dotýkať (otvorené denne 9:30 - 16:00; park zatvára v 17:30)
   Splendid China v Kissimmee má miniatúrne napodobeniny viacej než 60 známych čínskych pamiatok vrátane Čínskej steny a Zakazaného Mesta. Park tiež ponúka živé vystúpenia, detské ihriská, obchody a čínske reštaurácie.
   Milovníci výšok a rýchlosti sa môžu stať na jeden deň stíhacími letcami. Budú im k ruke skúsení piloti lietadiel F-16, ktorý ich naučia vzdušným bojovým manévrom. Fighter Pilots USA (stíhací letci USA) sa nachádzajú na malom mestskom letisku. Trochu viac pri zemi je Flying Tigers Warbird Air Museum (vojenské letecké múzeum) na Hoagland Boulevard 231 so strojmi z druhej svetovej vojny a leteckými dňami. Môžete si tiež objednať vyhliadkový let nad Orlandom a okolím.
   Kissimmee - St Clouth má svoj vlastný vodný park Water Mania. Jeho plocha je 38 akrov (15 ha) a má obvyklé atrakcie a senzácie, kĺzačky a bazény s vlnobitím i Wipe Out, simulovanú plavbu na surfe.
   World of Orchids (svet orchideí) na Old Lake Wilson Road 2501 je prvou stálou interiérovou expozíciou orchideí na svete v skleníku o rozmeroch 29 000 štvorcových stôp (2700 metrov štvorcových). Park napodobuje parné teplo trópov a udržuje tisíce kvitnúcich orchideí v celej škále záhradných usporiadaní, organizuje 3 orchideové trhy do roka a vyváža svoje chúlostivé produkty do sveta.
   Lákave nákupné stredisko Old Town má i starosvetské obchody a reštaurácie a tiež gigantické diablove koleso a múzea.
   Ako v Orlande, tak i tu väčšina večerných zábavných podnikov a reštaurácií popustila uzdu módnym výstrelkom. Arabian Nights mení exotické legendy v skutočnosť. Medieval Life ponúka výlet do strašidelného žalára a ukážky starých remesiel v tradičných krojoch. Wild Bill's Wild West Dinner Show má : kovbojské srandičky, tance ozajstných Indiánov Komnačov a kruhové tance, ktoré vyvolávajú ducha starého západu.
  
Kraj Polk
   Ako kraj Lake na Severe, je i kraj Polk, susediaci s jeho južnou hranicou, skvelým vnútrozemským útočiskom, ktoré ponúka milovníkom prírody viac než 600 sladkovodných jazier. Tieto jazerá lemujú rozsiahle voňavé citrusové háje hlboké temné borovicové lesy, vďaka ktorým je táto oblasť zaujímavou prírodnou scenériou.
   Tento kraj však ponúka i zmes prírodných a kultúrnych možností. Black Hills Passion Play (pašiové hry) popisujúce posledných sedem dní Kristovho života sa hrajú každú jar v Lake Wales Amphitheatre. Veľké Polk Museum of Art (múzeum umení) je jedným z najväčších múzeí strednej Floridy a Mulberry Phosphate Museum predvádza niekoľko zaujímavých exponátov skamenených kostí dinosaurov objavených v najbližšom okolí.
   Medzi miesta, ktoré stojí za to navštíviť, patrí Bok Tower Gardens. Na rozlohe 128 akrov (52 ha) tu je útočisko fauny a flóry. V strede záhrady na veži odbíja zvonkohra s 57 zvončekmi hodiny a parkom prechádzajú hudobníci s premenlivým programom celoročných koncertov, ktoré zaručene potešia milovníkov hudby.
   Viac komercializovaná a známejšia je neďaleká Cypress Gardens. Cez 200 akrov (81 ha) s láskou udržovaného parku ponúka úchvatnú rozmanitosť viacej než 800 druhov rastlín zo 75 rôznych zemí. Cypress Gardens je zároveň najstarším zábavným parkom a bol vybudovaný v panenskej buši podnikavým Dickom a Juliou Popeovými roku 1936. Dnes je známi a milovaný pre svoje okázalé a odvážne predstavenie na vodných lyžach, cvičené vtáky a južné "krásky", ktoré sa prechádzajú po parku vo svojich farebných krinolínach. Každý rok sa park snaží predviesť ešte odvážnejšími a úchvatnejšími predstaveniami okrem pravidelných každoročných události.
  

Späť